Majkii B, kytarista skupiny Skyline, vydává desku ze šuplíku a videoklip Stýská

Sdílení

Marian Balata aka Majkii B, známý především z kapely Skyline, kde působí již 17 let jako kytarista a spoluautor, vydává své sólové album Nad vodou, které je kompilací jeho písní ze šuplíku. Obsahuje deset vybraných tematicky laděných folkových akustických písní s lehkou dávkou elektroniky i popu. Současně představuje i debutový videoklip k singlu Stýská. O produkci se postaral Majkii B ve spolupráci s renomovaným producentem Borisem Carloffem a Vojtěchem Jindrou.

 

Nejstarší skladba na CD Obláčky dýmu vznikla, když Marianovi bylo 16 let. Jde tedy o průřez pomyslného šuplíku autora, jak sám říká, za dlouhou dobu. „Se skládáním jsem začal v 16 letech, prošel jsem samozřejmě jak folkový, tak rockovým i metalovým obdobím. Nakonec mě ale pohltila elektronika. Devadesátky tomu prostě přály. Ale stejně jsem si každý rok složil několik intimnějších akustických skladeb. Pak jsem si začal nahrávat dema, jen jako takovou vzpomínku. Jednou jsem pustil několik nahrávek Borisovi a ten mě namotivoval, že dema prostě nahrajeme,“ komentuje vznik alba Majkii B.

Společně s deskou uvádí videoklip k písni Stýská, která je jednou z nejnovějších. Video je postavené na animacích Magdaleny Kašparové. Autorka volně vychází z estetiky současné psychedelické hudby. „Přesto, že píseň sama do této kategorie nezapadá, estetika změněného vědomí díky čistě emotivním stavům nebo přívalům smutku a beznaděje mě inspirovala,“ říká Magdalena Kašparová. Video pak dotváří záběry z železničního mostu Žampach, za nimiž stojí Pavel Kopp.

Na CD Nad Vodou se dále podíleli známí hudebníci jako Vojtěch Jindra (kytara, ukulele), Jakub Antl (baskytara), Jan Chalupa (bicí), Terezie Vodička Kovalová (violloncelo) a Boris Carloff (synth).

Majkii B je také skladatel hudby pro TV, rozhlas, reklamu a stojí za současným zvukovým redesignem většiny českých televizních domů a stanic Českého rozhlasu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next post Playlist Music | 2021 / 11 | 27.03.2021