KATAPULT vydává novinkové album Nostalgia, první album nové éry.

Sdílení

Olda Říha a jeho legendární Katapult vydávají studiovou novinku. Pod titulem Nostalgia vychází na CD, LP a digitálních službách právě dnes, bezmála sedm let od posledního alba Kladivo na život.

Nový studiový počin vychází v roce, kdy Olda Říha – mozek, srdce a duše Katapultu – oslaví 75. narozeniny a 60 let na scéně. Drtivou většinu písní zkomponoval sám, na textech se kromě něj podíleli Filip Hrbek a Michal Tříska.  Na album zařadil i coververzi „klasiky“ od Suchého a Šlitra Mister Rock a mister Roll.

Samotné album lze označit jako první desku nové éry Katapultu. „Nostalgia vychází po měsících pandemické nejistoty a opakovaném přesouvání koncertů, ale Katapult je tu v plné síle s excelentními rockery a s novou muzikantskou energií,“ hlásí Olda Říha. Spolu se svými novými spoluhráči – Václav Zima (bicí) a Karel „Bigman“ Kodl (baskytara, zpěv) – vytvořil dílo se syrovým zvukem a typickými říhovskými riffy, natočil muzikantskou výpověď, která vleze pod kůži. Zároveň se mu podařilo docílit soudobého soundu a zachytit veškerý drive, což ocení nejen věrní fanoušci. Sám Olda Říha, zcela bez nadsázky, označuje album Nostalgia poeticky jako svoji osobní „audio autobiografii“. „Nostalgia by mohla zároveň sloužit jako můj testament. Uvidíme…,“ uzavírá tajemně Olda Říha.

Krátce před vydáním alba měl premiéru dokumentární film Vojín XY. Režisér Jiří Klimov se svým týmem jeho prostřednictvím vypráví o Oldovi Říhovi a Katapultu „v jednom“, protože jak v něm sám hlavní protagonista s nezaměnitelnou dikcí říká: „Já nehraju s Katapultem. Já jsem Katapult. 24 hodin denně…“ V dokumentu se podařilo vystihnout podstatu osobnosti slavného rockera a jeho životní filosofie, života hudebníka tělem i duší, který nikdy nedopustil, aby se běh jeho skupiny (i přes zákaz vystupování za bývalého režimu) jedinkrát v historii zastavil.

Katapult vyráží s novými skladbami na turné: https://www.katapult.cz/koncerty.html

Previous post Kapela Jamaron novým singlem připomíná, že na bezpráví a válkou zmařené životy by se nemělo zapomínat
Next post Nová HITPARÁDA „QR Ticket Hits“ od května na Rádiu HEY a Rádiu SÁZAVA.