Kapela Jamaron novým singlem připomíná, že na bezpráví a válkou zmařené životy by se nemělo zapomínat

Read Time:1 Minute, 39 Second

Je tomu už nějaký ten pátek, co pražská skupina Jamaron vydala úspěšné album Generace. Novou, rockovější kapitolu své cesty otevírají Jamaron singlem “Nepatrný ztráty”, který reflektuje vpád ruských vojsk na Ukrajinu. Skupina se s odstupem času vrací k tématu, s jehož zpracováním řada umělců přispěchala neprodleně po vypuknutí bojů  na Ukrajině. Bezpráví celého konfliktu dle slov autora písně stále trvá a je ho třeba připomínat právě ve chvíli, kdy pro většinu zevšední.  Singl doprovází videoklip.

            “Píseň potřebovala svůj čas a trvalo rok, než jsme ji vydali” komentuje Jakub Dostál, který je autorem hudby i textu. “Tajně jsme doufali, že až song vydáme, nebude už aktuální…ale téma je bohužel stále mezi námi a i když pro někoho zevšednělo, ve mě vyvolává silné emoce, které prostupují celým textem singlu dodává frontmanka Marie Dostálová. “Bylo by velmi účelové přispěchat s písní na podporu Ukrajiny pár dní po začátku konfliktu, to ale není náš styl”, dodává nejstarší ze tří sourozenců Ondřej Dostál. “Raději si počkáme, než naše skladba dozraje a pak ji pustíme ven se vší parádou”, doplňuje.

Na skladbě Nepatrný ztráty se mimo jiné podílel i baskytarista Filip Karlík, který v pětičlenné sestavě naplňuje roli producenta. Po albu Generace, nahrávaném ve studiu SONO Records se skupina rozhodla natočit další skladbu ve studiu Damiána Kučery, kterého doporučil bubeník Václav Hejda. Jamaron se nyní snaží osvěžit zvuk nahrávek a zároveň propracovat image skupiny, jak dokládá nový videoklip.

            Skupina ve videoklipu představuje nový světlejší vizuál prezentovaný frontmankou Marií. Dle slov skupiny se v průběhu tohoto roku fanoušci dočkají hned několika nových singlů, a jak celá pětičlenná formace předesílá, je možné, že že na podzim se mohou těšit i na oslavy výročí 10 let od založení skupiny. Jamaron  je možné si naživo poslechnout v rámci letní koncertní série Majálesů napříč republikou, ale samozřejmě i na jiných letních festivalech, jejichž seznam  najdete  na webu skupiny.

About Post Author

Playlist Music

Informace a zajímavosti z hudebního světa, hudební tipy a novinky v rozhlasovém éteru!
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post DIVOKEJ BILL představuje singl „Lahůdky“ a vydává nové album!
Next post KATAPULT vydává novinkové album Nostalgia, první album nové éry.