Read Time:4 Minute, 30 Second
Pozvánka – Rockový Advent sobota 10. prosince 2022 Týnec nad Sázavou


Stratovarius – Survive
Lansdowne – Halo
Crowne – Champions
Motive Black – Auburn
Ugly Kid Joe – Long Road
Avantasia – Kill The Pain Away
Joe Bonamasa – Time Clock
David Koller – Spokojená
Powerwolf – Call of the Wild (feat. Hansi Kürsch)
TNS – Křižáci

Lansdowne – Halo

Bostonská hard rocková skupina LANSDOWNE oznámila podrobnosti o vydání svého, dlouho očekávaného studiového alba. „Medicine“ vyjde 3. února prostřednictvím AFM Records a dá se očekávat, že půjde o jednu z nejlepších nahrávek roku. Prozrazuje to už první ochutnávka za alba, singl „Halo“.

„Halo je o tom nechat někoho jít, ať už je to konec vztahu nebo života, píseň je pohledem na to, jak zpracováváme ztrátu. Zranění, hněv, zmatek, všechny otázky, které jsme položili a zůstaly nezodpovězené a všechny otázky, které máme a které nikdy nebudeme mít příležitost položit. Ale je to také vzpomínka na ty, které jsme ztratili. Mohou být fyzicky pryč, ale nikdy nás skutečně neopustí. Halo je zničující pohled do reality ztráty a učení, jak se vyrovnat s následky. Každý jsme někoho ztratil. Někteří z nás jsou právě teď uprostřed ztráty a prochází tímto procesem, může to být nesnesitelné. Halo je o celé řadě emocí, od hněvu po zoufalství, zmatku a přijetí. Jde o to vědět, že lidé, které milujeme, nás nikdy neopustí.“

Uvádí kapela na webu labelu AFM Rec.

Podívejte se na nové hudební video LANSDOWNE k písni „Halo“.

Crowne – Champions

Není to tak dlouho, co jsme v Playlist Music mluvili o kapele Crowne. O to víc mě těší, že mohu ohlásit jejich druhé album „Operation Phoenix“, které vyjde 27. ledna 2023. Album opět produkoval člen kapely Jona Tee (H.E.A.T., New Horizon).

Připomeňme, že kapelu tvoří zpěvák Alexander Strandell (Art Nation), klávesista, a také producent Jona Tee (H.E.A.T.), baskytarista John Levén (Europe), bubeník Christian Lundqvist (The Poodles), a nově také na plný úvazek kytarista Love Magnusson (Dynazty). Crowne je teď opravdová síla, se kterou je třeba počítat.

Album „Operation Phoenix“ staví na pevných základech jejich debutového alba „Kings In The North“  a posouvá kapelu na novou úroveň. Připravte se na setkání s ohněm a plamenem nového alba „Operation Phoenix“

Album vychází 27. ledna 2023

Motive Black – Auburn

Motive Black se rozhodli vydat titulní skladbu „Auburn“ z jejich debutového alba.

Elana Justin, která se pustila do ústředního tématu své debutové nahrávky spolu s Motive Black, se skladbě říká“

„Auburn je píseň, která pro mě hodně znamená. Znamená tolik, že jsem skoro váhala, jestli ji vydat. Ztratila jsem svou sestru, která bojovala se závislostí Byla to jedna z nejchytřejších žen, jaké kdy budu znát. Byla to přímočará studentka, která toužila být lékařkou. Závislost nediskriminuje. Zlobím se, že si nikdy neuskuteční své sny. Tato píseň je o ztrátě, boji, vzteku, ale hlavně o tom, jak mi chybí moje sestra a veškerý její potenciál. Nikdy se s nikým nebudu smát jako s Miou.“

Podívejte se na nové video MOTIVE BLACK k „Auburn“ ZDE:

Avantasia – Kill The Pain Away

Letos na konci října zveřejnila kapela Avantasia nový videoklip k písni „Kill The Pain Away“. Jedná se o další singl z alba „A Paranormal Evening With The Moonflower Society!

Tobias Sammet prozradil, že když song psal, měl v hlavě rovnou hlas zpěvačky Floor Jansen

„V podstatě jsem tu píseň napsal pro ni, ona je mým duetovým partnerem. Píseň může mít pro někoho popový nádech 80. let a stylově může ostatním také připomínat NIGHTWISH, ale ve výsledku to pořád zní jako AVANTASIA.“

Podívejte se na oficiální videoklip od Kill The Pain Away zde:

Joe Bonamasa – Time Clock

Time Clocks je patnácté sólové studiové album amerického bluesrockového hudebníka Joea Bonamassy, ​​vydané prostřednictvím J&R Adventures v Severní Americe a Provogue Records v Evropě 29. října 2021. „Notches“, „The Heart That Never Waits“ a titulní skladba byly vydané jako singly před albem

David Koller  – Spokojená

V posledních měsících vydal David Koller několik sólových singlů. Nyní na tuto tradici navazuje novinkou Spokojená. Autorem jejího textu je opět básník Jáchym Topol, který již Kollerovi otextoval například skladby Planeta bez paměti nebo Vězenkyně.

Novinka Spokojená se společně s rozpracovanými skladbami stane součástí chystaného alba. Jeho vydání je plánováno na brzké jaro 2023.

Powerwolf – Call of the Wild (feat. Hansi Kürsch)

Je to jen pár dní, co Powerwolf představili kompilaci Missa Cantorem II. Nutno dodat, že se jedná o vokální cover album, na kterém jedenáct známých mezinárodních zpěváků nazpívalo jedenáct písní z ikonického alba „Call Of The Wild“.

No a aby toho nebylo málo, na duben příštího roku chystá kapela vydání dalšího projektu. Konkrétně 7, dubna 2023 vyjde kolekce „Interludium“, která nabídne celkem desítku skladeb – čtyři nové, šest starších, vydaných jako samostatné singly či bonusové songy na jiných speciálních edicích.

Playlist Music
Hudební tipy, novinky, informace a zajímavosti z hudebního světa

Kontakt:

  • náměty a připomínky
  • nominace kapel a interpretů do pořadu
  • informace
  • dotazy

e-mail: redakce@playlistmusic.cz

tel: +420 603 424 623

WEB:

www.playlistmusic.cz

Vysílací časy pořadu

Rádio HEY
Premiéra:
Neděle: 15:00 – 16:00

Reprízy:
Pondělí: 01:00 – 02:00
Úterý: 05:00 – 06:00
Sobota: 14:00 – 15:00

Rádio Sázava
Premiéra:
Úterý: 17:00 – 18:00

About Post Author

Playlist Music

Informace a zajímavosti z hudebního světa, hudební tipy a novinky v rozhlasovém éteru!
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post <strong>Crowne oznamují nové album a vydávají singl „Champions“</strong>
Next post ŠKWOR oslaví 25 let 6. a 7. 10. 2023 v O2 universu