Sdílení

DragonForce – Heart Demolition
Ten – Fearless
Powerwolf – Dancing with the Dead (feat. Hannes Braun)
Powerwolf – Call of the Wild (feat. Hansi Kürsch)
Guns N’Roses – November Rain
Vypsaná fixa – Kouřící miminko
Inekafe – Holky z naší školky
Ugly Kid Joe – Long Road
Shakra – Turn The Light On
Nordic Union – Hypocrisy

Ten – Fearless

Britští hardrockeři TEN využili pauzy během celosvětové pandemie k práci, a to ne, jen na jednom, ale hned dvou nových albech. To první album „Here Be Monsters“, vyšlo 18. února 2022 prostřednictvím Frontiers Music Srl. A nyní label s potěšením oznamuje vydání alba druhého z těchto dvou, „Something Wicked This Way Comes“. To vyjde 20. ledna 2023.

My se ale dnes ještě vrátíme k letošnímu albu „Here Be Monsters“.

Powerwolf – Dancing with the Dead (feat. Hannes Braun)

Powerwolf – Call of the Wild (feat. Hansi Kürsch)

Němečtí heavy-metaloví giganti POWERWOLF v pátek vyrazili na své velké a dlouho plánované turné „Wolfsnächte Tour 2022“, hned z kraje navštívili také Prahu, a to i se svými hosty, britskými power-metalisty DRAGONFORCE a s metalovými válečníky WARKINGS. Na turné Powerwolf představí svoji aktuální desku „Call Of The Wild“.

Jenže v pátek 11. listopadu vyšlo také jejich album Missa Cantorem II. Nutno dodat, že se jedná o vokální cover album, na kterém jedenáct známých mezinárodních zpěváků nazpívalo jedenáct písní z ikonického alba „Call Of The Wild“

Guns N’Roses – November Rain ( 2022 Version )

Výroční reedici stěžejních nahrávek „Use Your Illusion I & II“ vydali američtí Guns N‘ Roses. Edice vyšla 11. listopadu a jak se dalo očekávat, dostane se k fanouškům hned v několika variantách včetně speciálního boxu o dvanácti vinylech, nebo sedmi CD i s bonusovým materiálem.

Album obsahuje také singl „November Rain“, který zde najdete v novém remixu, poprvé s živým padesátičlenným orchestrem.

Nový mix má na svědomí Steven Wilson.

„Nová verze 2022 je stejný záznam jako originál a je pečlivě namixována tak, aby byla věrná originálu. Má ale novou orchestraci, která nahrazuje samplované zvuky, které byly použité tehdy.“ Doplňuje k nahrávce Wilson

Vypsaná fixa – Kouřící miminko

Kouřící miminko je svižná písnička z alba Kusy radosti, které skupina Vypsaná fixa vydala v květnu tohoto roku a které pozitivně přijala kritika i fanoušci.

Jak se natáčel videoklip, nebo jakou úlohu měl Lukáš Pavlásek, to si můžete přečíst ZDE

Inekafe – Holky z naší školky

Skupina INEKAFE vydala tentokrát cover verzi známé české skladby Holky z naší školky

Singl je druhou ochutnávkou z alba Made in Czechoslovakia a jsou na něm punk-popové předělávky deseti slovenských a českých hitů z období ČSSR. Po písni Vymyslená od skupiny Elán, členové skupiny INEKAFE nyní vsadili na nejpředělávanější píseň v historii Česko-Slovenska, které se prodalo přes 2,5 miliónu nosičů. Skladba vznikla v roce 1982 a text vtipným způsobem popisuje postupnou přeměnu vztahů chlapců a mladých mužů k dívkám a mladým ženám. Původně ji zpívali Stanislav Hložek a Petr Kotvald.  

Ugly Kid Joe – Long Road

Jeden singl za druhým z nového alba „Rad Wings of Destiny“ vydávají kalifornští Ugly Kid Joe. Pro toto album se Ugly Kid Joe spojil s producentem Markem Dodsonem, který byl již v roce 1992 zodpovědný za jejich multiplatinové debutové album „America’s Least Wanted“.

My si z nového alba dáme „Long Road“

Zde najdeš záznam pořadu

Playlist music 45/2022


Playlist Music

Hudební tipy, novinky, informace a zajímavosti z hudebního světa

Kontakt:

  • náměty a připomínky
  • nominace kapel a interpretů do pořadu
  • informace
  • dotazy

e-mail: redakce@playlistmusic.cz

tel: +420 603 424 623

WEB:

www.playlistmusic.cz

Vysílací časy pořadu:

Rádio HEY
Premiéra:
Neděle: 15:00 – 16:00

Reprízy:
Pondělí: 01:00 – 02:00
Úterý: 05:00 – 06:00
Sobota: 14:00 – 15:00

Rádio Sázava
Premiéra:
Úterý: 17:00 – 18:00

Previous post Kouřící miminko. Jak vznikl nový klip vypsané fixy a jak pomohl Lukáš Pavlásek.
Next post <em><strong>Bruce Sprinsteen vydal </strong>cover album R&B a soulových písní.</em>