TRAUTENBERK vydává nové album s poetickým názvem „Vzpoura kanců“

Read Time:1 Minute, 12 Second

Křtít jej bude 27. 10. 2022 v pražské Velké Lucerně a odstartuje tím podzimní tour

Klatovská těžkotonážní skupina Trautenberk vydává po čtyřech letech v pořadí již čtvrtou středně dlouhohrající desku s názvem Vzpoura kanců.  Vznikala téměř dva roky ve studiích SONO a Exavik pod vedením zkušených mistrů svého oboru Milana Cimfeho, Pavla Broma a Miloše Bešty. Album obsahuje deset písní, které tematicky spojuje pohádkový příběh pana Krále a jeho dcer. Součástí nosiče bude také pohádková knížka, která dá dílu další, čtvrtý rozměr. Album vyšlo v sobotu 15. října, čímž  Trautenberk zpříjemnil fanouškům tento deštivý podzimní víkend. V plánu je i vůbec poprvé vydání vinylové desky.


O výtvarnou stránku tohoto, dnes již legendárního alba, se postaral Vojtěch „Woody“ Troják. Na novince si zahostovali takové persony jako Lou „Fanánek“ Hagen se „Supicí“ (Tři Sestry), Matěj Homola (Wohnout), „Yetty“ (Morčata na Útěku), Maty (Gutalax) a Bára Kováříková (Second Breath).

Vydání Vzpoury kanců předznamenal singl a videoklip s názvem Mužoretka, ve kterém se poodkrývá tajemství minulosti baskytaristky Aničky a odporných praktik vrcholových mažoretek. Na klip se můžete podívat zde:

Křest alba pojme jemnostpán Trautenberk samosebou velkopansky a obří trachtaci uspořádá už 27. 10. 2022 v Praze ve Velkém sále pražské Lucerny. Fanoušci se budou moct těšit na nový playlist, zbrusu novou scénu a několik opravdu velevážených hostů.

Polovinu podzimního turné pojede Trautenberk navíc ve výjimečném spojení se Třemi Sestrami. A čím vlastně byla Anče v mládí? Nechte se překvapit…

About Post Author

Playlist Music

Informace a zajímavosti z hudebního světa, hudební tipy a novinky v rozhlasovém éteru!
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Skupina INEKAFE vydala cover verzi skladby Vymyslená od skupiny Elán.
Next post Celých 10 let čekali fanoušci na nová album švédských DRAGONLAND. Album „The Power Of The Nightstar“ za to stojí.