ZPĚVÁKA PETRA BENDE PRONÁSLEDUJE VÁŠNIVÁ FANYNKA. V NOVÉM KLIPU HO BÁRA ŠTĚPÁNOVÁ NAKLONUJE

Sdílení

Petr Bende vydává ve spolupráci s vydavatelstvím Supraphon nový videoklip a singl k písni s názvem „Tisíce cest“. V hlavní roli videoklipu neúčinkuje sám zpěvák, ale fanynka, která ho pronásleduje, a dokonce několikrát naklonuje! Této netradiční role se ujala známá herečka Bára Štěpánová. Ta si natáčení, dle svých slov, velmi užila.

 „Když  se Petr ozval s nabídkou, abych si zahrála v jeho videoklipu, vůbec jsem netušila, do čeho jdu. Co rozhodlo? Písnička se mi líbila a hlavně Petr je sympaťák. A režisér Mejla Basel – nadšenec a navíc to umí. Úžasnej den a večer ve Valmezu. Teď ještě, aby se klip líbil, a budu šťastná,“ prozrazuje o natáčení Bára Štěpánová.

Petr Bende dodává: „S Bárou se známe dlouhá léta a jsem moc rád, že přijala mou nabídku a že se zhostila této role po svém. Při natáčení panovala opravdu veselá nálada a užili jsme si to naplno.“

Koncem léta byla skladba dokončena a videoklip k ní na sebe nenechal dlouho čekat. Petr Bende oslovil Mejlu Basela, který má již na kontě dva zpěvákovy videoklipy. Hudbu napsal Petr Bende, otextoval Tomáš Tajchner a produkčně se jí ujal zkušený slovenský producent Randy Gnepa z Prešova.

Chtěl jsem pro tuto píseň nový zvuk, a proto jsem oslovil producenta Randyho Gnepu, se který jsem již spolupracoval v minulosti při jiných projektech. Toto je naše první spolupráce na mé autorské skladbě. Vtiskl novému singlu přesně tu vlnu emocí, kterou jsem chtěl, a také nový klávesový zvuk, který jsem doposud v žádném singlu nevyužil. Na skladbě jsme s Randym pracovali víc než půl roku a s výsledkem jsem spokojený. Mix a mastering skvěle namíchal Pavel Kolařík ze studia Ch Records Třebíč,“ říká o vzniku Bende.

„Přestože má skladba poetický a poselstvím nabitý text Tomáše Tajchnera, chtěl jsem, ať s videoklipem přijde něco prostě nečekaného! Mejla Basel přinesl námět, který mě hned na první dobrou nadchnul. Je jiný a myslím, že fanoušci budou velmi překvapeni,“ doplňuje autor.

Spolupráce s Bárou Štěpánovou však hotovým videoklipem nekončí. Zpěvák ji přizval jako hlavního hosta na své tradiční vánoční turné. Již dvakrát odložené turné s kapelou, cimbálovkou a hosty tak proběhne letos. Vstupenky jsou k dispozici na webových stránkách interpreta (www.petrbende.cz).

Bára mě překvapila, jak skvěle zpívá i hraje na kytaru, a tak jsem ji pozval jako hlavního hosta. Dává mi to smysl i vzhledem k našemu klipu a kruh se tak krásně uzavře. V prosinci se na všechny těšíme živě na turné. Teď ale – jako na první ochutnávku naší spolupráce – mrkněte na nový videoklip,“ uzavírá Petr.

Previous post Playlist Music on Air 41/2022
Next post Skupina INEKAFE vydala cover verzi skladby Vymyslená od skupiny Elán.