Kapela Sendwitch s Pekařem vydává klip Mayday, vlétě vyrazí na společnou tour

Read Time:1 Minute, 18 Second

Pekař si ve videoklipu zahrál psychologa, kterému se zpěvák kapely Daniel Černý svěřuje s pocity a náladami, se kterými bojuje v dnešní nelehké době.

„Co jsme měli dřív dnes dostáváme darem“, zní v refrénu písně Mayday, který vystihuje nejlépe význam celé skladby. Ta zrcadlí období spojené s pandemií a její obrovský dopad na lidskou psychiku. „Byl jsem sám zavřený v prázdném bytě, vytrácela se mi chuť do života. Nikam jsem nemohl chodit a jen jsem vzpomínal, jaké to vlastně bylo, když byl svět ještě v pořádku,“ vysvětluje svoje pocity zpěvák a autor textu Daniel Černý. „Tahle spolupráce mi dost psychicky pomohla, je to super, věnovat se zase muzice a soustředit se na ni. Všichni už vidíme a přejeme si veselejší výhled, který snad brzy nastane,“ dodává.

Na textu písně vedle Daniela pracoval také Pekař, který ho částečně dopsal. „Už při poslechu jeho prvních nápadů jsme cítili ten správný směr a prohloubení celého významu,“ pochvalují si spolupráci Sendwitch. Hudbu složil Daniel Černý a Martin Hollandr. O videoklip se postaral režisér Martin Kolembář.

Spolupráce s Pekařem zafungovala natolik, že s ním Sendwitch v létě vyrazí na společné U vody tour 2021. 13. listopadu pak kapela v Kolíně pokřtí svou druhou desku. Půjde o jejich zatím největší koncert v historii pro 1000 fanoušků. „V době pandemie jsme se kousli a usilovně pracovali. Těšíme se na to, že opět projedeme celou republiku. Koncerty a kapelní život nám strašně chybí. Plány jsou, teď musíme věřit, že vyjdou a brzy se zase uvidíme s fanoušky na koncertech,” uzavírá s nadějí za kapelu bubeník Antonín Matyásko.

About Post Author

Playlist Music

Informace a zajímavosti z hudebního světa, hudební tipy a novinky v rozhlasovém éteru!
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Playlist Music | 2021 / 18 | 15.05.2021
Next post Playlist Music ( On Air ) – 19 / 2021