SERIOUS BLACK slaví 10 let a vydávají nové album.

Sdílení

Už deset let si SERIOUS BLACK drží pozici jednoho z lídrů melodického power metalu,a na výrobu metalových hymen mají snad licenci. Nyní kapela slaví desáté výročí a chystá vydání nového alba. První ochutnávka už je na světě.

Od svého založení v roce 2014 ohromili SERIOUS BLACK své fanoušky pěti studiovými alby. To poslední – „Vengeance Is Mine“, se umístilo na fenomenálním šestnáctém místě v Německu. Neméně ohromující jsou ale také jejich koncerty a festivalová vystoupení.

Aby oslavili své desetileté výročí ve velkém stylu, oznámili SERIOUS BLACK vydání zbrusu nového alba s názvem „Rise Of Akhenaton“, které dorazí 27. září 2024. Zároveň kapela ohlásila turné po Evropě společně se Sonata Arctica a Firewind.

Aby si zkrátili čekání, vydají SERIOUS BLACK postupně tři singly včetně videoklipů, tou první ochutnávkou je skladba „Metalized“. Silný kytarový riff, dynamický základ drum and bass a chytlavá melodie. Zkrátka song Made In SERIOUS BLACK.

Hlavní mozek kapely Mario Lochert k tomu dodává: „Deset let Serious Black! Těch deset let, to bylo jen intro k „Akhenaton“, první skladbě, která jako bouřlivý hrom zazněla z reproduktorů na více než 200 koncertech po celém světě. Nyní je čas přivést Akhentaona a jeho armádu k životu.“

Nejen novinka „Metalized“, ale kterákoli z jedenácti skladeb z nového alba zní rozmanitěji, než kdy před tím. A to přesto, že se kapela pomalu vrací ke svým kořenům. Rovný a přímý, klasický power metal – styl, kterým se kapela kdysi proslavila – opět vládne.

„Návrat k tomu, co nás kdysi charakterizovalo, začal už s albem „Vengeance Is Mine“,“ vysvětluje Lochert přirozený vývoj kapely a dodává: „Od svého nástupu před třemi lety se náš zpěvák Nikola Mijic ukázal jako skutečný klenot. Díky jeho výraznému hlasu a intuitivnímu citu pro skvělé melodie dostaly písně jasnější a přímější tempo.“

Previous post Vypsaná fiXa projíždí absolutním snem až k oslavám XXX. Slavit se bude hned na třikrát!
Next post BON JOVI vydali album „Forever“. Novinka je jejich šestnáctým studiovým albem.