Britští TEN a album „Something Wicked This Way Comes“

Sdílení

Britští hardrockoví TEN využili výpadku během celosvětové pandemie k práci na ne jednom, ale hned dvou nových albech. První z nich, „Here Be Monsters“, vyšlo 18. února 2022 a druhé, „Something Wicked This Way Comes“ se k fanouškům dostalo 20. ledna 2023.

Po úspěchu nedávné řady alb, od „Albion“ po „Illuminati“, se k Hughesovi opět připojili kytaristé Dann Rosingana, Steve Grocott, spolu s baskytaristou Stevem McKennou, klávesovým maestrem Darrelem Treece-Birchem a bubeníkem Markusem Kullmanem.

TEN nadále posouvají hudební laťku výš, což je cíl, který prosazují při každém vydání. Ohromující kytarová práce, bohaté klávesy, vynikající souhra basy a bicích spolu s Hughesovými bohatými vokály jsou zde na denním pořádku, stejně jako u bezprostředního předchůdci tohoto alba, „Here Be Monsters“.

„Something Wicked This Way Comes“ produkoval Gary Hughes a mixoval a masteroval Dennis Ward. Dlouholetá profesionální spolupráce TEN s Dennisem trvá od chvíle, kdy smíchal jejich album „Stormwarning“ z roku 2011 a vždy zaručoval alba s úžasným zvukem a produkcí.

Fanoušci by si měli všimnout, že mezi „Something Wicked This Way Comes“ a „Here Be Monsters“ neexistují žádné vazby. Kapela jednoduše vytvořila dvě vysoce kvalitní nahrávky a rozhodla se je vydat samostatně, způsobem ne příliš nepodobným tomu, co se stalo s jejich úžasnými prvními dvěma deskami, které byly nahrány jedna po druhé ve velmi krátké době.

Britští hard rockeři TEN mají ve svém legendárním a uctívaném katalogu vynikající historii. Začínali jako jakýsi sólový projekt postavený kolem zpěváka a skladatele Garyho Hughese, TEN našli své publikum, které hrálo hard rockový zvuk ovlivněný takovými giganty jako UFO, Thin Lizzy, Magnum, Giant a Whitesnake v době, kdy hraní tohoto konkrétního zvuku bylo považován za hudební sebevraždu. První nahrávky kapely jako „The Name Of The Rose“, „The Robe“, „Spellbound“ a „Babylon“ vytvořily z kapely stálici v žánru melodického hard rocku, za kterou jsou považováni dodnes. Za svou šestadvaceti letou kariéru vydala kapela 15 studiových alb.

Tracklisting:

  1. Look For The Rose
  2. Brave New Lie
  3. The Tidal Wave
  4. Parabellum
  5. Something Wicked This Way Comes
  6. The Fire And The Rain
  7. New Found Hope
  8. The Only Way Out
  9. When The Darkness Comes
  10. The Greatest Show On Earth

Line-Up:
Gary Hughes – Vocals, Guitar, Backing Vocals
Dann Rosingana – Guitars
Steve Grocott – Guitars
Darrel Treece-Birch – Keyboards
Steve McKenna – Bass
Markus Kullman – Drums

Additional Musicians:
Scott Hughes – Backing Vocals
Karen Fell – Backing Vocals

Previous post Ronnie Atkins vydal třetí album. Je zatraceně dobré
Next post Skupina Harlej zůstává na novém albu optimistická: Zatím je to dobrý…