Sabina Ludányiová míří do rozhlasového éteru se skladbou „Mount Everest“.

Sdílení

Zpěvačka Sabina Ludányiová představila v dubnovém kole hitparády QR TICKET HITS svůj nový singl „Mount Everest“ Skladba se díky Vašim hlasům nakonec umístila na třetím místě tohoto hudebního žebříčku.

Po úspěchu v hitparádě míří Sabina také do rozhlasového éteru a skladba „Mount Everest“ se stala také součástí hudebního playlistu Rádia HEY.

„Mount Everest“ je o nikdy nekončící cestě za štěstím. Odvaze vydat se novým zítřkům vstříc. Prolomit smyčku stereotypu a neohroženě stoupat na vrchol svého života. Převzít kontrolu nad řízením a zároveň odhadnout správný okamžik, kdy se nechat jen tak vézt časem. Píseň o vnitřním pnutí a potřebě změny. Píseň o všem, co v ní vy sami uslyšíte.

Skladba „Mount Everest“ je nyní také součástí hudebního playlistu Rádia HEY.

Sabina Ludányiová o sobě dala vědět světu v roce 2015 debutovým autorským albem Nahá, na jejíž titulní píseň natočila videoklip. Po natočení alba založila kapelu, se kterou v roce 2017 natočila singl Inkoust, a v roce 2020 představila album Maják. Na stejnojmennou píseň, plnou podmanivých tónů a myšlenek, natočila videoklip v dalekém Dánsku na pobřeží Severního moře.

Maják, který lze ve videoklipu vidět, se o pár týdnů později přesouval dále od pobřeží, kvůli riziku zřícení do moře, takže Sabina a její tým byli poslední, kteří monument zachytili na původním místě. V době, kdy Sabina natáčela CD a videoklip, vytvořila v průběhu dvou let časosběrný dokument, který dotvořil vizuální podkres k velmi silné písni Způsob, kterou můžete také najít na albu.

Během předešlých let se kapela představila na festivalech a městských slavnostech, kde potěšila stovky diváků energickou podmanivou atmosférou plnou efektů.

Žánrově se tato pražská kapela řadí do popu, v písních se však nachází i prvky ostatních žánrů jako rock, nebo folk a další. Oslovit tak může široké publikum. Texty i hudba většinou pochází z pera frontmanky, avšak finální výsledek je odrazem práce precizních a profesionálních muzikantů v samotné kapele.

Mezi největší úspěchy patří devatenácté místo v anketě Hvězda internetu 2015 pořádané Českým slavíkem Mattoni. V roce 2016 kapela získala čtvrté místo v soutěži Skutečná liga a frontmanka Sabina získala ocenění Music Awards v kategorii zpěvačka.

Previous post Kapela Jamaron v novém singlu přitvrzuje a bojuje proti šikaně
Next post Bring Me The Horizon představili v květnu novinku a krvavé video.