• 27 května, 2022 7:52 pm

Playlist Music

Hudební tipy, novinky, zajímavosti…

Kapela The Heathrow vydává nový singl

ByPlaylist Music

Říj 9, 2021
Sdílení

Kapela The Heathrow vydává nový singl „Všichni povstanem“. Skladbu opět nahráli ve studiu Leo Holana, a rovnou ji opatřili i videm.

Jak singl vznikal? To speciálně pro Playlist Music prozradil Honza Vyskočil

Kořeny tohoto songu najdeme už v roce 2018, kdy Ferii vymyslel melodii a myšlenku songu, později k němu napsal i refrén. Po nějakém čase jsme se s Fandou domluvili, že dodělám text. V tehdejší sestavě (2018 až 2020) ten song ale zněl úplně jinak. V srpnu 2020 jsme se na jednom koncertě potkali s Radkem (současný zpěvák kapely), a ten navrhl novou zpěvovou linku, která celou skladbu jednoznačně oživila. Pak se stal Radek členem kapely.Singl jsme opět natáčeli ve studiu Leo Holana. Mimo jiné nám Leo pomohl doladit text a jeho produkce je na tom songu hodně znát. Do slok doplnil skvělé samply a do refrénu zakomponoval cello, které celý song parádně nakoplo.
Videoklip nám natáčel náš kamarád Michael Maidr (MM originals studios), s kterým se známe teprve krátce, ale dokonale jsme si navzájem sedli. Z jeho práce na klipu jsme nadšeni. Michael nám dělal i live záběry ze Zruče nad Sázavou, které se později v klipu použily.

Honza nám prozradil i to, co bylo motivem a inspirací k novému songu.

Inspirace? To je jednoduché. Kdysi jsme se v kapele dost hádali a vyústilo to až ve skutečnou rvačku. Negativní atmosféra tehdy zasáhla celou kapelu a vypadalo to, že se možná už nikdy nedáme dohromady.
Detaily teď nejsou důležité. Důležité je, že v důsledku těchto nepříjemných událostí jsme si uvědomili, že hádka byla vlastně naprosto zbytečná. Tedy po tom, co jsme se usmířili. Člověk si po těchto nevšedních sporech uvědomí, že je zase o něco silnější. Ve všech směrech. Že ho to posunulo zase o kousek dál. Protože, jak se říká, všechno špatné je k něčemu dobré. A to byl i náš případ. Uvědomili jsme si, že věci, kvůli kterým jsme se hádali, vlastně nestály za řeč a bylo naprosto zbytečné se o nich hádat. Ale i my jsme se nechali ovládnout emocemi. A to tedy pořádně.
Tyto emoce jsme následně přetavili v text, který vnímáme jako pozitivní. Chceme, aby si lidé uvědomili, že mají kolem sebe spoustu přátel. A to i přesto, že se občas pohádají. Nikdy nejsou sami. A ani ty nejsi sám!