Wohnouti ždímali při výrobě nového klipu Nevěsta umělou inteligenci na kost.

Sdílení

Kapela Wohnout vydala svůj první letošní singl Nevěsta. Hororový klip, který ho doprovází, nechala vytvořit umělou inteligencí.

Když jsem se zamýšlel nad námětem klipu, měl jsem vizi, že městem jde obrovská tlustá ženská a blíží se k oknu jednoho z paneláků. Jak ale tohle natočit… V ten moment mě napadlo zkusit to s AI,“ vysvětluje Honza Homola.

A tak nastala mašinérie shánění odborníka, který s umělou inteligencí dostatečně umí a šel by do spolupráce. Nakonec měla kapela šťastnou ruku.

Při výrobě klipu jsme ždímali umělou inteligenci dost na kost. Ta technologie má ráda spojování neobvyklých materiálů dohromady. A kynoucí těsto a kostlivci z černobílých hororů se ukázali jako výtečná kombinace. Inspirací byl i text písně, který je jednoznačně šílený a k hororově romantickým halucinacím vyloženě vybízí,“ říká režisér videoklipu a odborník na generativní umělou inteligenci Petr Salaba.

Vytváření klipu trvalo zhruba dva měsíce, kdy se skládaly kousky k sobě, aby nakonec zapadly a zafungovaly jako celek.

Klip k písni Nevěsta bude mít pravděpodobně rozporuplné reakce, což se mi líbí víc, než kdyby byl jen chválen nebo úplně zatracen. Mnozí budou mít možná faktický problém s tím, že ke ztvárnění vizuálu byla využita právě AI, pro mnohé hrozba budoucnosti… nebo prostě moderní trapárna. Jestli je umělá inteligence šťastným nebo nešťastným momentem lidstva nevím, každopádně tu je a my jsme měli možnost si ji díky tomuto klipu osobně osahat,“ dodává Honza Homola.

Wohnout právě končí akustickou sezónu. Rok a půl skupina objížděla divadla a

vystupovala s písněmi v netradičních akustických úpravách, do kterých zapojila i

nástroje jako jsou xylofon, tuba, banjo nebo trombon. Momentálně se vrací opět k elektrickým koncertům, do kterých postupně zakomponuje nové písně. První z nich bude právě čerstvě vydaná Nevěsta.

Previous post Symfonic-metalová XANDRIA představuje zbrusu nový singl s názvem „Universal“
Next post Kapela Dolls in the Factory představuje nový singl “Born Again”