Zdeněk Kub přichází s projektem Niakara: Klip Zlatá generace říká ne marnotratnosti

Sdílení

Zdeněk Kub (ex Arakain) představuje svůj autorský projekt Niakara, ve kterém zazní jeho časem prověřené hity, songy, které nedostaly příležitost zaznít naživo, ale i zbrusu nové kousky. Nový projekt uznávaného metalového baskytaristy je po nedávném avízu na sociálních sítích velmi očekávaný.

Základ repertoáru prověřený časem

„Jak už název napovídá, základ repertoáru budou tvořit skladby, které jsem napsal a složil v době svého působení v Arakainu. Těšit se tak můžete například na písně Skrytá kamera, Černý koně, Osudnej den, Jesus Business, Kruhy v obilí nebo Barbaři,“ prozradil již nyní Zdeněk Kub. Kapelu sestavil z ostřílených muzikantů, kteří působili či stále působí v kapelách, jež nepostrádají hudební originalitu.

Zkušení spoluhráči: slovenský symfonický metal i Root

Kapelu tedy tvoří Mayo Petranin (zpěv), Petr Voháňka (kytara), Martin Pavlíček (kytara), Zdeněk Kub (baskytara) a Pavel Kubát (bicí). Mayo Petranin je již léta jedním ze zásadních hlasů slovenské metalové scény. Můžeme ho znát z projektů Symphonity či Castaway, nyní bere do rukou mikrofon Niakary. Petr Voháňka působil v kapele Proximity a následně Dirty Game, kde svou kytarovou hrou přispívá k modernímu pojetí jejich tvorby. Progresivita v tvrdé muzice není cizí ani Martinu Pavlíčkovi, který se v uplynulých deseti letech pohyboval v různých kapelách tohoto ražení, než zakotvil v současných dvou – Not Perfect a Niakara. Pavel Kubát má za sebou taktéž hraní v různých uskupeních i americkou profesní zkušenost, a ještě nedávno zářil za bicí soupravou kapely Root.

Nový singl a klip nesouhlasí s rozhazovačným přístupem k životu

Niakara nyní vysílá do světa nový singl a videoklip Zlatá generace. Skladba vypovídá o dnešní konzumní společnosti, ve které si mnozí mladí lidé neváží věcí a neuvědomují si hodnotu peněz.

Klip se natáčel v březnu ve výrobní hale v Praze-Kbelích a na svědomí ho má zkušená produkční společnost Papapech Production.

Koncerty na obzoru

Niakaru již brzy uvidíme a uslyšíme i naživo. Termíny a místa koncertů jsou momentálně v jednání, v následujících týdnech budou zveřejněny na oficiálním webu niakara.cz a sociálních sítích kapely. Nezapomeňte je tedy sledovat, ať můžete být při tom.

Previous post Kapela Fate Magazine natočila videoklip k aktuálnímu singlu Čaroděj v hlavní roli s Bárou Jánovou
Next post All For Metal – heavymetalová senzace